Увага! Як ми працюємо під час карантину
Детальніше

Контактна інформація

Графік работи:

ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ: 10:00-16:00
ВС: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. М. Ушакова, 1Г м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
Ventilator-Market Блог Як вибрати витяжний вентилятор

Як правильно обрати витяжний вентилятор

як вибрати витяжний вентилятор
Зміст

Обираємо вентилятор в ванну кімнату

У кожному будинку є вентиляція. У приватних володіннях її прокладкою займається господар і погодить проект каналів з бригадою будівельників, у багатоквартирних за це відповідає забудовник. На жаль, у більшості випадків організація побутових витяжок виконується не дуже сумлінно і з циркуляцією повітря в приміщеннях спостерігаються деякі проблеми. Або вентканали просто забиваються різним сміттям. У будь-якому випадку, підсумок один – з витяжкою і нагнітанням повітря природна вентиляційна система перестає справлятися. У деяких приміщеннях це має критичні наслідки, наприклад, для ванних кімнат.

Навіщо потрібна вентиляція ванної кімнати

навіщо потрібна вентиляція ванної кімнати

Особливість цієї кімнати полягає в підвищеному рівні вологості. Вода і пар постійно впливають на предмети меблів і інтер'єру. А в разі непрацюючої вентиляції, наслідки такого впливу вкрай неприємні, та виражаються в:

 • появі цвілі;
 • виникненні грибка;
 • розмноження комах;
 • стійкий неприємний запах.

У свою чергу, це впливає і на стан здоров'я людей, які користуються ванній, і на зовнішньому вигляді кімнати в цілому, і на працездатності побутової техніки. Головними показниками неправильної роботи вентиляції у ванній є запотівання дзеркал і утворення конденсату на стінах і трубах. Для відновлення ефективності витяжки є тільки один спосіб – установка витяжного вентилятора примусового дії. Він значно посилює роботу природної вентиляції і усуває всі проблеми, пов'язані з нею.

Які бувають витяжні вентилятори для ванної

які бувають витяжні вентилятори для ванної

Перш ніж купити вентилятор у ванну кімнату, варто визначитися з його конструкцією. Від цього безпосередньо залежить спосіб монтажу, зовнішній вигляд і робочі якості вентилятора. Для побутового використання застосовують такі типи конструкцій:

 • Відцентровий. Відрізняється високою ефективністю вентиляції, рівномірно подаючи повітря в вентканал, але має досить високу вартість. Максимальну користь приносить в кімнатах площею від 8 м. кв., і у висотних будинках – там, де велика протяжність шахт;
 • Осьовий. Особливістю є зовнішній ротор – він приводить в дію лопаті, що забезпечують циркуляцію. Коштує недорого і вважається найкращим варіантом для невеликих кімнат, таких, як санвузли;
 • Канальний. Відмітна риса – монтується прямо в повітропровід, на відміну від двох попередніх, які встановлюються накладним способом. Також досить ефективний і часто використовується для невеликих кімнат.

Ще осьові і відцентрові вентилятори можна розділити по місцю монтажу на настінні і стельові. Вони кріпляться на клей або за допомогою саморізів.

Як вибрати витяжний вентилятор для ванної

як вибрати витяжний вентилятор для ванної

Є кілька параметрів, на які потрібно звертати увагу перш ніж придбати подібний пристрій. До основних відносяться:

 • Потужність. Визначає, який обсяг повітря вентилятор здатний викачати з кімнати за одиницю часу. Для стандартних ванних цілком достатньо продуктивності від 60 до 100 м. куб на годину;
 • Захищеність. Головним чином, від вологості. Слід вибрати техніку, призначену спеціально для ванної кімнати, про що повідомить відповідна відмітка на упаковці;
 • Рівень шуму. Вказує, наскільки голосно працює витяжний вентилятор. Комфортним вважається рівень від 25 до 35 дБ. Цей параметр вказаний у технічних документах на прилад.

Крім цих моментів, у кожного витяжного вентилятора для ванної кімнати є й додаткові функції. Вони здатні значно спростити експлуатацію пристрою або взагалі перевести її в автоматичний режим. З найбільш корисних варто виділити:

 • зворотний клапан – перешкоджає попаданню відкачаного з кімнати повітря назад, що позбавляє від повторного появи неприємних запахів;
 • таймер – відключає витяжний вентилятор через деякий час після того, як всі дії у ванній завершені;
 • світлочутливий датчик – включає вентиляцію, реагуючи на світло у ванній кімнаті;
 • гіростат – активує привід, якщо рівень вологості у ванній досягає певного значення.

Крім цього, всі пристрої обладнані електричним приводом, і для його включення потрібно постійне електроживлення. У разі автоматичної системи досить просто підключити витяжний вентилятор до побутової мережі. А для ручного управління знадобиться ще й окремий вимикач, хоча можливо і поєднання з кнопкою включення світла у ванній.

Також деякі прилади мають цікаву особливість – матове покриття зовнішнього блоку. Його можна пофарбувати в колір стін або стелі, щоб взагалі приховати наявність витяжки.

Який витяжний вентилятор вибрати ванну: рекомендації професіоналів

який витяжний вентилятор вибрати ванну

Асортимент витяжних агрегатів не просто великий, а величезний. Саме наявність великої кількості моделей часто і ускладнює вибір. Щоб полегшити прийняття рішення, наші фахівці вибрали декілька найбільш популярних, і, головне, ефективних моделей з різних цінових категорій.

Бюджетний варіант: Soler&Palau Silent 100 CRZ Design

Виготовлений в Іспанії, це витяжний пристрій має право претендувати на ексклюзивний статус, незважаючи на низьку вартість. Продуктивність – 85 куб. м. на годину. Особливістю є вкрай низький рівень шуму (всього 26,5 дБ). З додаткових функцій варто відзначити наявність зворотного клапана.

Середня цінова категорія: BLAUBERG AERO 100 T

Зібраний в Україні, він мало чим відрізняється від зарубіжних Топових моделей. Висока продуктивність (102 куб. м. на годину) укупі з таймером і зворотним клапаном роблять цей витяжний вентилятор ідеальним рішенням для великих ванних кімнат.

Преміум клас: Maico ECA 100 ipro KVZC

Виробляється в Німеччині і справді відповідає своїй вартості. Має два режими роботи – 78 та 92 куб. м. на годину, відповідно. Діодний індикатор активації, і розширений функціонал: зворотний клапан (у вигляді жалюзі) і таймер включення і виключення.

Обираємо вентилятор для кухні

обираємо вентилятор для кухні

Кухня – найбільш схильна до негативним впливам приміщення у всьому будинку. Під час готування там завжди підвищена вологість, висока температура повітря, витають різні аромати, вбирається в одяг і м'які меблі по всьому будинку. А частинки жирів додають ще один негативний нюанс в повітря на кухні. Природно, що природна вентиляція, прокладена в більшості будинків не в змозі впоратися з таким набором негативних факторів, і їй потрібна допомога. Причому, відкривання вікна не допоможе, викликавши тільки неконтрольований протяг, і збільшивши витрати на опалення приміщення. Але вирішити цю проблему не складно – потрібен вентилятор витяжний для кухні примусової дії.

Навіщо потрібен витяжний вентилятор на кухні

навіщо потрібен витяжний вентилятор на кухні

Вище названі проблеми повітря в будь-якому приміщенні для готування. Стандартна кухонна витяжка повністю вирішує їх лише в обмеженій області – над грубкою. А ось на іншу площу вже не діє. І саме для очищення повітряного обсягу у всій решті кухні і потрібно купити витяжний вентилятор. Багаторазово посилюючи природну вентиляцію, він дозволяє:

 • повністю усунути будь-які запахи, не давши їм поширитися на сусідні приміщення;
 • знизити вологість, уберігаючи від утворення конденсату меблі і техніку;
 • видалити з повітря жири і масла, перешкоджаючи їх відкладення на поверхнях;
 • стабілізувати температуру в приміщенні.

та й просто свіже і чисте повітря на кухні вкрай важливий, позитивно позначається на самопочутті людей, що знаходяться в приміщенні.

Які бувають витяжні вентилятори для кухні

Традиційно для подібних кімнат використовується два види витяжних приладів – аксіальні і радіальні. Перші також прийнято називати осьовими. Вони мають компактні розміри і прості в монтажі, встановлюєюючись за методом накладання. Кріпляться клеєм або саморізами до поверхні стіни, стелі або замість вентиляційної решітки. Такі вентилятори найчастіше застосовують для побутових кухонь. Другий же вид (інша назва – відцентрові) більше підходить комерційним або промисловим кухням, адже має великі розміри і надлишкову для домашніх приміщень потужність. Але є безліч побутових моделей.

Крім відмінностей в конструкції, витяжні вентилятори поділяються за принципом установки. Існують настінні і стельові моделі. А також віконні, вбудовані в раму замість частини скла, і канальні – ці монтуються прямо в воздуховод.

У кожної з цих систем є свої переваги і недоліки, і потрібно вибирати виходячи з конкретних цілей і особливостей приміщення. Наприклад, частоти готування і площі кімнати, або кліматичних умов на вулиці.

Як вибрати витяжний вентилятор для кухні

як вибрати витяжний вентилятор для кухні

Перед покупкою приладу, незалежно від конструкції, потрібно оцінити такі параметри:

 • Потужність. Вона показує продуктивність вентилятора, тобто який обсяг повітря він відкачує з кухні за одиницю часу. Наприклад, для стандартних кімнат у сучасних будинках достатньою вважається цифра в 100-150 куб. м на годину. Також від показника потужності залежить сила тяги. І чим вона вище, тим краще очищається повітря;
 • Захищеність. Особливо важлива наявність фільтрів, які збережуть конструктивні частини вентилятора від жирових частинок і олій, що літають в повітрі кухні. Без цих фільтрів на лопатях і приводі утворюється наліт, що приводить до поломки;
 • Гучність. Дратівливою вважається рівень гучності вище 35 дБ, але іноді знизити його немає можливості, адже чим більша потужність, тим голосніше працює вентилятор.

Далі слід звернути увагу на додатковий функціонал. Витяжний вентилятор для кухні повинен бути обов'язково обладнаний зворотним клапаном. Це пристрій не дозволяє откачанному повітрю (а відповідно і неприємним запахам) повернутися назад у приміщення з вентканала. Також хорошим помічником стане таймер, що відключає прилад через, наприклад, 10 хвилин, після припинення діяльності на кухні, видаляючи таким чином залишки забрудненого повітря. Як ще один варіант – датчики вологості і температури, що активують витяжку при досягненні цими атмосферними параметрами заданих при налаштуванні значень. Існують навіть вентилятори з фотоелементами і датчиками руху. Такі моделі починають роботу при включенні на кухні світла або появі людини в приміщенні.

Більшість віддає перевагу господарів ручну активацію витяжних вентиляторів, виводячи для них окремий вимикач, або під'єднуючи до вже наявного. Хоча повністю автоматизувати роботу приладу і непогана ідея, але такі екземпляри коштують досить дорого, і не кожен готовий до подібних витрат.

Найбільш популярні моделі витяжних вентиляторів для кухні

Звичайно, різноманітність моделей може стати справжньою проблемою, значно ускладнивши прийняття рішення про придбання пристрої примусової вентиляції. Саме тому фахівці нашого магазину відібрали кілька приладів, найбільш популярних у покупців останнім часом.

Для обмеженого бюджету: SOLER & PALAU EBB-100 NT

Перед вами ідеальний витяжний вентилятор для кухні в багатоповерхівці – він розроблений і зібраний в Іспанії спеціально для роботи в довгих системах вентканалів. Є можливість переключення режимів роботи з продуктивністю 75 і 130 куб. м. на годину. Природно, споживання енергії і рівень шуму при цьому також змінюється. Обладнаний зворотним клапаном і таймером виключення.

Вартість в середньому діапазоні цін: O. ERRE DIVERSO IN 80

Створений в Італії, цей вентилятор показує непогану продуктивність в 90 куб. м. на годину і низьким споживанням енергії. Особливістю є управління за допомогою пульта ДУ.

Преміум сегмент: Maico ER 100 G

Дана модель зроблена в Німеччині, і головний нюанс – безперервна робота з продуктивністю 35 куб. м. на годину допомогою вентиляторного вузла з мінімальним енергоспоживанням. А при включенні відцентрового приводу продуктивність зростає до 101 куб. м. на годину. Оснащений зворотним клапаном.

Обираємо вентилятор в санвузол

обираємо вентилятор в санвузол

Важко уявити собі сучасний будинок без системи вентиляції. Вона обов'язкова як в офісних, так і житлових приміщеннях. Саме завдяки правильно спроектований і влаштованим витяжок життя, робота і взагалі будь-які дії виконуються людьми набагато легше. Адже головне призначення вентканалів – поставка чистого повітря, який впливає на самопочуття і здоров'я людини. На жаль, ця система не завжди будується з дотриманням оптимальних параметрів, що призводить до ефективності її дії. Або канали періодично забуваються сміттям і пилом. Та й взагалі, природна вентиляційна система дуже сильно залежить від природних факторів і атмосферних явищ зовні будівлі. І особливо помітні порушення роботи витяжки в закритих приміщеннях, що не мають інших шляхів надходження свіжого повітря. І чим менше об'єм кімнати, тим сильніше відчувається нестача кисню. Саме тому першими в будь-якому будинку страждають туалети, доставляючи безліч неприємних моментів господарів будинку або квартири.

Навіщо потрібен витяжний вентилятор в туалет

навіщо потрібен витяжний вентилятор в туалет

Як відомо, єдиним способом поліпшити вентиляцію є спеціальний прилад, примусово відкачує відпрацьовані повітряні маси з приміщення – електричний вентилятор. Він потрібен, щоб:

 • позбутися від неприємних запахів – власне, це основне призначення витяжного вентилятора в туалеті;
 • уникнути появи конденсату на трубах і стінах, і, як наслідок, запобігти підвищення вологості;
 • запобігти утворенню цвілі та інших шкідливих мікроорганізмів, як погіршують стан здоров'я, так і псують зовнішній вигляд меблів та оздоблення стін.

Завдяки малому обсягом санвузли витяжку для нього підібрати досить просто.

Які бувають вентилятори для туалету

Перш, ніж купити витяжний пристрій, слід розібратися, які їх види взагалі існують. Бувають:

 • Осьові. Названі так через те, що лопаті прикріплені прямо до осі електроприводу, і змушують повітряні потоки рухатися радіально. Це, мабуть, найбільш популярний тип витяжних вентиляторів для туалету завдяки простоті своїй конструкції, високої продуктивності і легкій установці;
 • Відцентрові. Для відкачування повітря використовується однойменна сила, створювана лопатями, які знаходяться всередині спеціального кожуха. Популярність таких моделей пояснюється їх малим енергоспоживанням і практично безшумною роботою.

Також слід розрізняти витяжні вентилятори для туалету за способом монтажу. Для багатоквартирних будинків є два варіанти:

 • Накладні, для кріплення яких використовуються саморізи або клей. Вони встановлюються прямо на стіну або стелю, зовні вентиляційного отвору;
 • Вбудовані, або канальні, монтуються прямо в воздуховод. А сама вентшахта закривається ґратами або фільтром.

В категорії накладних вентиляторів існують також настінні і стельові моделі, які відрізняються способом кріплення. Рекомендації по установці вказані на упаковці, і порушувати їх не варто – це загрожує поганою стійкістю приладу, і з'являється шанс його випадання.

Як вибрати витяжний вентилятор в туалет

як вибрати витяжний вентилятор в туалет

Перед придбанням потрібно оцінити кілька параметрів:

 • Продуктивність. Вона визначає, скільки кубічних метрів повітря може перекачати вентилятор за одиницю часу. Найчастіше туалет – приміщення замале, так що вистачить і мінімальних показників;
 • Рівень шуму. Чим потужніший вентилятор, тим голосніше працює, але, знову ж таки, для техніки в туалет це не є першочерговим параметром. У будь-якому випадку, шум не повинен перевищувати 25-30 дБ – саме такий рівень вважається нормою;
 • Захищеність. Краще всього вибрати прилад підвищеною безпекою, яка виражається класом IP. Чим більше цифра, наступна за цією абревіатурою, тим нижче ймовірність короткого замикання від вологості, пилу або інших подразників.

Також важливі і додаткові функції. Сучасний ринок витяжок для туалетів пропонує безліч різних опцій, найбільш корисними з яких є:

 • Зворотний клапан. Не пускає відкачаний повітря назад в кімнату з вентканала – саме цей прилад найбільш важливий для вентилятора в туалеті. Якщо він не передбачений конструкцією, і покупка пристрою в санвузол втрачає сенс;
 • Таймер. Вимикає вентилятор через певний час, забезпечуючи більш ретельне провітрювання;
 • Датчики світла або руху. Запускають привід при появі однойменних подразників – включення світла або появі людини в зоні сканування.

Крім того, потрібно заздалегідь визначитися, як підключати вентилятор в туалеті до електромережі. Варіантів не так вже й багато. Можна зробити активації на одну клавішу з включенням світла. Тоді прилад запускається разом з лампочкою освітлення. Або вивести його на окрему клавішу. Вибір залежить тільки відмінних переваг. А якщо вентилятор в туалеті повністю автоматичний, то достатньо просто підключити його від побутової електромережі.

Топові моделі витяжних вентиляторів для туалету

Наші фахівці підібрали кілька примірників, заслужено користуються популярністю у покупців. При цьому ми постаралися зробити вибірку з різних цінових категорій.

Для маленького бюджету: Вентс Силента 100

Цей витяжний прилад для туалету зроблено в Україні і головним його гідність є низька ціна. Хоча продуктивність 78 куб. м на годину і гучність всього 26 дБ відповідають кращим європейським моделям.

У середній ціновій категорії: Silent 100 cz design

Якісна модель для витяжки в туалеті, зібрана в Іспанії, і має вбудований зворотний клапан. Продуктивність дорівнює 85 куб. м у годину, рівень шуму – 26,5 дБ. Надійні матеріали забезпечують практично вічний термін экспулатации.

З найнадійніших: Maico ECA 100 iPro K

Двохшвидкісний витяжний пристрій з Німеччини, оснащена зворотним клапаном, що працює в режимі 78 та 92 куб. м на годину, що дозволяє регулювати споживання енергії. Встановлюється як на стіну, так і на стелю.

 08.09.2017
 (10026 переглядів)