Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Будні: 09:00-20:00
Сб: 10:00-16:00
Нд: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Ventilator-Market Блог Вентиляція культурно-видовищних установ: театр, кінотеатр, клуб

Вентиляція культурно-видовищних установ: театр, кінотеатр, клуб

Вентиляція культурно-видовищних установ: театр, кінотеатр, клуб

Зміст

Відвідуючи такі культурно-видовищні заклади, як клуб, театр і кінотеатр ми сподіваємося на комфортне проведення часу. Адже температура, вологість і недостатній повітрообмін в приміщенні може вплинути на самопочуття і настрій людини. Саме тому інженери з року в рік вдосконалюють проектування і розробку систем вентиляції. У чому ж полягає особливість вентиляції таких закладів? Давайте розберемося.

Вентиляція та її роль

Вентиляція - забезпечує правильний мікроклімат і рух повітряних потоків, що в свою чергу регулює показники температури і вологості. "Правильні" вентиляційні системи не створюють шум, протяги і здатні провітрювати величезні приміщення.

Вентиляція та її роль

Роль сучасних вентиляційних систем:

  • очищення і підігрів чистого вхідного повітря;
  • переміщення потоків повітря по воздуховодам;
  • рух повітря по всій площі приміщення;
  • зниження рівня шуму і вібрації при їх роботі.

Вентиляція театрів

Вентиляційні системи театрів, перш за все повинні видавати мінімальний рівень шуму під час своєї роботи, забезпечувати певну температуру повітря і його доставку в зону дихання, для комфортного перебування в подібному закладі. В адміністративних і допоміжних приміщеннях театру (гримерці, вестибюлі, пралень, гардеробі і туалетах) вентиляція так само необхідна. Як правило, вона здійснюється за допомогою витяжних вентиляторів високої потужності.

Вентиляція театрів

Раніше вентиляція залу для глядачів здійснювалася зі стелі у напрямку вниз. Пізніше була доведена її не ефективність, так як висота стель занадто велика. Свіже повітря подавалося з висоти 4 метрів, а тепле повітря від великої кількості людей піднімалося знизу вгору і ці потоки змішувалися, не даючи очікуваного ефекту. При збільшенні потоку повітря-тільки збільшувався шум і протяг.

Сьогодні в театрах з високими стелями використовують системи вентиляції з примусовою подачею повітря знизу вгору. Для цього під залом для глядачів проектується камера статичного тиску, де концентрується очищене повітря, яке подається в зал крізь решітки, розташовані під кріслами глядачів. За рахунок камери глядачі і персонал не відчувають різкого перепаду температури, швидкості подачі повітря і шуму від вентиляції. А для додаткового кругообігу повітря монтується природна витяжка в стелі залу. Як правило, в додаткових підсобних приміщеннях монтують рекуператор, який забезпечує приміщення і людей припливом і вентиляцією повітря.

Вентиляція кінотеатрів

Відвідавши одного разу кінотеатр з неякісною вентиляційною системою, ви зрозумієте це відразу і не захочете туди повертатися. Адже вологість і неприємні запахи відразу зіпсують настрій, а нестача свіжого повітря може викликати головні болі. Розумна установка систем вентиляції в кінотеатрі сприяє комфортному перебуванню відвідувачів, припливу свіжого повітря і збільшення клієнтів.

Вентиляція кінотеатрів

Вентиляція в кінотеатрах здійснюється рекуператорами високої потужності, які не тільки подають свіже повітря (норма 20 м3/год на одну людину), але і видаляють відпрацьоване тепле повітря від роботи людського організму.

Так само як і в театрах, в кінотеатрах стельово-вертикальна вентиляція - не є ефективною.

Особливістю установки системи вентиляції в кінотеатрі є оформлення залу для глядачів, який не можна зіпсувати монтажем вентиляційних решіток великого розміру і високим рівнем шуму від їх роботи. Рішенням цих труднощів, є установка воздухоподающих пристроїв, які монтуються в:

  1. підлога під кожним кріслом глядача;
  2. крісла з тильного їх боку;
  3. сходинки у вертикальній її поверхні.

Під час такої вентиляції температура подається припливного повітря нижче на два градуси, ніж в приміщенні і потік подачі плавний і невідчутний.

Вентиляція нічного клубу

У нічних клубах люди поводяться по-різному: хтось танцює, другі-спілкуються за столиками, треті - курять біля барної стійки. Завданням вентиляційної системи, є забезпечення кожної людини припливом свіжого повітря. 

Вентиляція нічного клубу

Проектувати вентиляцію нічного клубу повинен виключно професіонал, так як забезпечити свіжим повітрям необхідна велика кількість людей одночасно. Часто, проектуючи вентиляцію, використовують неточну інформацію про кількість відвідувачів, що призводить до установки непродуктивної вентиляції, яка просто не справляється з відведенням і припливом повітря. Тому установка вентиляційних систем повинна проводиться з запасом продуктивності повітря.

Ще однією особливістю такого закладу є наявність курців в приміщенні. У більшості клубів дозволяється курити скрізь: на танцполі, за столиками і на барі. У проект вентиляції повинен закладатися максимальний обсяг чистого повітря на одну людину (100 м3/год), для забезпечення повітрям всіх відвідувачів. Якісну вентиляцію повітря в клубі здійснюють вентилятори зі зворотнім клапаном, що не дозволяють брудному повітрю з повітроводів повертатися в вентильоване приміщення.

Припливно-витяжна установка забезпечує вентиляцію і монтується в окреме приміщення на підлогу, стелю, стіни, а викид відпрацьованого повітря відбувається через вентканали на рівні даху. Часто в клубах використовують суміщені системи вентиляції та кондиціонування.

Вибір систем вентиляції для кінотеатрів, театрів і клубів - складне завдання, виконувати яку зобов'язаний професіонал. Адже при економії на проекті власники таких закладів піддають ризику здоров'я і самопочуття великої кількості людей. Найбільш популярною припливно-витяжною системою для культурно-видовищних установ є рекуператор Prana з мідним теплообмінником, який виконує функцію знезараження припливного повітря.

Перед покупкою вентиляційної системи проконсультуйтеся з фахівцями нашого магазину, а їх характеристики, ціни та відгуки вивчіть на нашому сайті.

 31.01.2020
 (116 переглядів)